Değerli İşverenler;

Özel Güvenlik İşverenleri Sendikası, özel güvenlik işverenlerinin hakkını korumak ve seslerini tüm platformlarda duyurmak amacıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Güvenlik İşverenleri Sendikası işverenlerinin katkısı ile her geçen gün daha çok güçleniyor. Demokratik sistemde biz işverenlerin sesini duyuran sendikamız, görevleri Anayasa ve kanunlarla belirlenmiş olan kurumlarımızın her biriyle uyum, diyalog ve işbirliği içerisinde çalışmalar yapıyor ve sorunların çözümünü kolaylaştıracak süreçler gerçekleştiriyor.

Ülkemizde özel güvenlik sektöründe faaliyetlerini sürdüren yaklaşık 280 bin civarında özel güvenlik işvereninin birleşmesi, sendikalı olması ve yıllardan beri duyulmayan sesin bir an önce kazanımlara dönüştürülmesi amacıyla birçok çalışma gerçekleştirmiştir.

Özel güvenlik işverenlerinin mağdur edilmeyerek kanunlar kapsamında yetki ve haklarının korunması çok önemlidir.Özellikle toplumun her alanında görev yapan özel güvenlik işverenlerinin görev alanlarında ki sorumlulukları ve başarıları, bizlerin gururu ve övünç kaynağıdır. Nerde olursa olsun üyelerimize ve özel güvenlik işverenlerine karşı herhangi bir haksızlık durumunda her zaman dik duracağız. İmzalanacak her toplu iş sözleşmesinde en iyi kazanımların alınması noktasında birleşerek güçlü ve kararlı duruşumuzu en iyi şekilde göstermekten imtina etmeyeceğiz.

Saygılarımla…
Mehmet ÜNAL
Özel Güvenlik İşverenleri Sendikası Genel Başkanı