1968 yılında Sivas’ın Suşehri ilçesinde doğdu. Memleketinde Cumhuriyet ilkokulunu ve İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1986 yılında Uludağ Üniversitesi, İlahiyat Fakültesine kayıt yaptı. Eğitimine 1988 yılında Marmara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaparak devam etti. Fakülte yıllarında sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 1991 yılında aynı fakülteden mezun oldu.

Arapça ve İslami ilimlerde eğitim almak için Suriye’ye gitti ve bir yıl kaldı. Ülkesine geri dönünce 1992 yılı eğitim öğretim yılında öğretmen olarak göreve başladı. İlk görev yeri olan Çatalca İmam Hatip Lisesinde iki yıl, daha sonra tayin olduğu Gazi Osman Paşa İmam Hatip Lisesi’nde bir yıl görev yaptı. 1995 yılında memuriyetten ayrıldı.

1998 yılında hizmetler sektöründe iş dünyasına adım attı. Personel çalışmaya dayalı hizmet işleri ve projelerini yürüttü. 2004 yılında özel güvenlik yasasının uygulamaya başlamasıyla bu sektöre yatırım yaptı ve kısa sürede ülkemizin önemli projelerini yürüttü. Eş zamanlı olarak çağrı ve çözüm merkezi, yönetim sistemleri alanında da ar ge ve yatırımlar yaptı. Bu sektörde de 11 ayrı şehrimizde hizmet verip istihdam sağlamaktadır.

2013 yılında ÖZEL GÜVENLİK İŞVERENLER SENDİKASI’ nın kurucuları arasında oldu ve yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında yapılan olağan genel kurulda genel başkan seçildi ve halen bu görevi yürütmektedir. Ayrıca Hizmet Sektörü İşveren Sendikası kurucuları arasındadır.

Halen İstanbul Ticaret Odası, 28. Meslek Komitesi (İşletme Destek Hizmetleri) Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.